Reklama
NAVŠTÍVENÁ VINAŘSTVÍ
VYPITÁ VÍNA
všechna vinařstvípřihlásit/registrovat
hledat vinařstvi nebo přidat návštěvu X
Poslední návštěvy vinařství
Další z Autentistů a opět neskutečně fajn zážitek! Osobitá vína osobitého vinaře, který dělá vína bez chemie, prakticky bez síry a v souladu s přírodou. Moc příjemné odpoledne, některá vína opravdu vynikající. Tady jsem nebyla naposledy :)

Hodně zajímavá vína, která stojí za bližší průzkum. Doufám, že budu mít příležitost se sem ještě vrátit a ochutnat další výborné kousky.

Moc příjemná návštěva, fajn vína vyrovnané kvality a lahodné mladé moky, budoucí vína nadějného ročníku 2011. Ráda se do vinařství pana Veselského zase podívám.


Super posezení v u pana Veselského v nedělní podvečer spojené s ochutnávkou mladých nehotových vín, a několika vzorků straších. Určitě stojí za to ještě přijet a ochutnat slibně se vyvíjející ročník 2011.

Přijemně strávený sobotní podvečer, vína velmi pěkná. Jen jsme přišli do sklepa již trochu \"unaveni\", po předchozím sklípku u J.Osičky. Určitě se ještě vrátíme, abychom si vína užili více.

Přestože vinaři mají na podzim nejvíce práce, pan Osička si pro nás udělal čas a provedl nás vinařstvím a strávil snámi sobotní odpoledne. Ochutnali jsme skvělá, tak trochu svérázná vína, která potřebují svůj čas a to jak k výrobě tak i k pití. Vína vyrábí bez použití moderní chemie a umělých kvasinek.

Vinná pohodička uprostřed Prahy. Z vín nabízených v současnosti mi nejvíc sedí Hibernal, rosé z Rulandského modrého je taky fajn. Uvítala bych ale možnost zakoupení nějakého menšího jídla nebo pochutin k vínu.

Pohodové posezení v centru Prahy, vína kvalitní, pitná. Přijemně strávený páteční večer.

Neskutečně rozsáhlé, vínem nacpané sklepy, které vypadají, jakoby pan Botur podkopal celou Strážnici a připomínají labyrint, odkud už se nikdy nedostanete a nezbyde vám než se upít k smrti, stojí za návštěvu, i kdyby měl člověk jen koukat. Když navíc může ochutnat výborná vína, je zážitek ještě větší. Rychlou návštěvu jsme si domluvili telefonem den předem, pan Botur nás vtlačil mezi dvě ohlášené větší skupinky. Během asi hodinky jsme prošli snad 25 vzorků, velmi příjemná mladá svěží vína (výborný tramín, příjemný veltlín a další) i starší vzorky (krásné RM 05 VzH, frankovku 09 VzH, moc dobrou směs čtyř červených odrůd 09, výborný merlot 09 nebo velmi zajímavý CS 03). Vína se mi moc líbila, podobnou návštěvu bych si klidně zopakovala.

Pan Řičica je velmi vstřícný a ochotný se domluvit na setkání i během pracovního dne. Nabídka vín k ochutnání je široká. Bílá vína zaujala víc než červená, celkový styl vín mi ale moc nesedí - často dost zbytkového cukru, některá vína doslazovaná, přidané kvasinky. Ke koupi jsme si ale něco vybrali, k nenáročnému popíjení na hausbótu na Baťově kanále to bylo celkem fajn. Tomu, kdo by byl na podobné \"lodní-vodní\" dovolené a proplouval kolem, můžu návštěvu doporučit.

Ve vinařství jsem se stavoval, jen abych nakoupil svoje oblíbená vína o něco levněji. V kategorii cena/výkon, tedy té hlavní, by toto vinařství doma jen těžko hledalo konkurenci. Obdivuji jejich červená, hlavně kvalita jakostních vín je neuvěřitelná. Vrcholem je pak Merlot a Rulandské modré. Na Merlot, který momentálně není, přijímají rezervace - ruku na srdce, kolik českých vinařů má takovou důvěru? Z bílých se mi líbí zejména jejich Chardonnay - staré keře, rok od roku stejně skvělé.

Strašně příjemný zážitek. Vína jsou až neuvěřitelně skvělá, vinař i jeho rodina jsou moc příjemní lidé, sklípek a místnost pro posezení u vína krásné. Byla jsem absolutně nadšená.

Po roce jsme se vrátili ke Kočáříkům. A opět velmi silný zážitek, skvělá vína, skvělý vinař.

další
hledat víno nebo přidat nové
Poslední vypitá vína
Muškát moravský,2012,Krásná Hora s.r.o.
Lukáš
Krásně suchý muškát mladého ročníku. Oproti roku 200... Blatnický Roháč,2007,Michal Robek
Lukáš
Velice dobré a kvalitní víno, vhodné k rybí gastronomii... Aurelius,2011,Ota Ševčík
Lukáš
Víno sytější žluté barvy, tvořící výrazné mosty. ... Sauvignon,2007,ZNOVÍN ZNOJMO, a. s.
Lukáš
Moc pěkný, vyzrálý zástupce rodiny Sauvignonů. Nazrál... více >>
Nejlépe hodnocená vína
Müler Thurgau,2008,Rodinné vinařství Pavel Husák 1x André,2000,Rodinné vinařství Pavel Husák 1x Veltlíské zelené,2010,Rodinné vinařství Pavel Husák 1x Muškát moravský,2008,Krásná Hora s.r.o. 1x Zweigeltrebe rosé,2011,Krásná Hora s.r.o. 1x Kerner,2009,MIKROSVÍN MIKULOV, a.s. 1x Sylvánské zelené,2009,Stanislav Miklica - Collegium Vinitorum 1x Pinot Noir,2006,Krásná Hora s.r.o. 4x více >>
O STRÁNKÁCH O NÁS
RSS 2.0
© Copyright: Jiří Holec