Reklama
NAVŠTÍVENÁ VINAŘSTVÍ
VYPITÁ VÍNA
všechna vinařstvípřihlásit/registrovat
hledat vinařstvi nebo přidat návštěvu
Poslední návštěvy vinařství
Jaroslav Osička
Evas
Další z Autentistů a opět neskutečně fajn zážitek! Osobitá v... Dalibor Osička
Evas
Hodně zajímavá vína, která stojí za bližší průzkum. Doufám, ... Pavel Veselský - sdružení Císařův vinohrad
Evas
Moc příjemná návštěva, fajn vína vyrovnané kvality a lahodné... Pavel Veselský - sdružení Císařův vinohrad
skoki
více >>
Nejvíce navštěvovaná vinařství
Pavel Veselský - sdružení Císařův vinohrad 4x Krásná Hora s.r.o. 4x Koráb - vína starých vinic 4x Tomáš Čačík 3x Vinařství Kočařík 3x Rodinné vinařství Pavel Husák 3x Dalibor Osička 2x Jaroslav Osička 2x více >>
hledat víno nebo přidat nové X
Poslední vypitá vína
Muškát moravský,2012,Krásná Hora s.r.o. Lukáš
Krásně suchý muškát mladého ročníku. Oproti roku 2008 objevuji více herbálnějších tónů, než ovoce. Není také jako mladý tak živý a říznější, spíše jemnější a umírněnější, středního těla, loukou ve vůni a lehkých broskviček s bylinkami v chuti. Závěr je delší, pikantnější. Celkový projev je plnější, trochu minerální, svěží a dobře pitelný. Pijte jej mladý.

Blatnický Roháč,2007,Michal Robek Lukáš
Velice dobré a kvalitní víno, vhodné k rybí gastronomii a třeba i řízkům. Řízné, podpořené kyselinkou, přesto dobře skomponované a harmonické. I po letech nestrácí nic ze svého puncu originality. Rád přirovnávám třeba ke Krausově Mělničině, i když ta je pravda více minerální...Převažují zde herbální a luční tóny ze všech třech odrůd, podpořené liči, medovinkou a pikantní dochutí. Doporučuji i jako letní pití, nebo případně střik.

Aurelius,2011,Ota Ševčík Lukáš
Víno sytější žluté barvy, tvořící výrazné mosty. Ve vůni bohaté a líbivé. Rozeznávám tóny louky, lipového květu, mandlí, bezu i medu. I po pár dnech je prakticky vůně neměnná. V chuti je znát vliv odrůdy Ryzlink rýnský. Na patře je patrná živá kyselinka s plností meruněk a snad liči. Medové, kořenité s velmi dlouhým závěrem. Řemeslně velice dobře zpracované víno s velkou dlouhověkostí. Moc povedené!!!

Sauvignon,2007,ZNOVÍN ZNOJMO, a. s. Lukáš
Moc pěkný, vyzrálý zástupce rodiny Sauvignonů. Nazrálejší, zlatavá barva. Umírněnější, vyzrálá, medová vůně lipového květu a broskví. Chuť je stále plná a živá, i když lehce podzimní. Nabízí luční kvítí, minerálnost, broskvová slupečka. Závěr pozvolný, jemný a dlouhotrvající. Vína je plná pusa. Pěkné víno k večernímu rozjímání, ke svíčkové, kuřeti na medu....

Ryzlink rýnský,2011,Milan Sůkal Lukáš
Víno zaujalo již na Putování v Poddvorově. Má bledou, jiskrně žlutou barvu se středně plnou viskozitou. Vůně je velice opojná, odrůdová a krásně čistá. Nalézám tóny lipového květu, bylinné zahrady a citrusu. V chuti je pěkně zakulacené, s pikantní kyselinkou, svěží, šťavnaté a nenudící. Skvěle se popíjí i v létě samotné...Již teď mladé je skvělé. Dobrý potenciál k archivaci...3-6 let dle vinaře.

Zweigeltrebe rosé,2011,Krásná Hora s.r.o. Lukáš
Krásné letní osvěžení! Otevřeno hned po návratu z Poddvorova. Nové etikety raději zhodnotím v článku na ovine.cz. Raději zmíním jiskrnou lososovou barvu se středními mosty. Opojnou, svěží a lehkou, převážně herbální tóny protknutou vůni, trocha jogurtu a lesních jahůdek. V chuti osvěžující, plné, opulentní, hravé s kyselinkou a středním, pikantnějším závěrem. Krásné letní pití!

Riesling,2008,Cave de Beblenheim Lukáš
Výborné víno za rozumnou cenu, i když zrovna není v akci. Pořádný citrusový ryzlink s řádným štychem petroleje a živé kyselinky. Jemná vůně v podobném duchu - citrusová jadérka, liči, petrolejový tón. Chuťz je plná, bohatá a ovocná, opět s petrolejem a dlouhou dochutí limetky.

Cabernet Moravia,2008,Krásná Hora s.r.o. groger
Po roce jsem se k vínu. vrátil. Opravdu skvělé víno, čas mu jen prospěl.

Aurelius,2010,Jaroslav Beneš - BONUS EVENTUS Lukáš
Mladší ročník vína vyniká svou krásnou plností, hutností a šťavnatostí. Vyšší cukřík je krásně doplněn živou kyselinkou. Buket je výrazný, opojný, herbální a lehce petrolejový, s dávkou citrusového aroma a lučních květů. Je stále hravé a živé, určitě se bude krásně vyvíjet a při plné zralosti na lahvi se ještě zakulatí. Již teď ale velice dospělé...s potenciálem. Hodí se k sušeným šunkám, dezertům, pařeným a zauzeným sýrům.

Aurelius,2010,Vinařství Popela Perná petr.ondrasek
Tohle \"vysoce výhřevné vápencové podloží Pálavy\" mi chutnalo, oblíbené víno mé ženy.


Cabernet Sauvignon,2005,Jan Rajský - Collegium Vinitorum Gaston
Odrůdově typická vůně po černém rybízu a tabáku. V pozadí kůže a jemné dřevité tóny. V chuti se stále prezentní ovocitosti, víno je živé a působí čerstvě i díky precizní kyselince, zároveň zaujme decentními barikovymi tóny, ušlechtilou názrálostí a komplexními zralými taníny. Stále potenciál dalšího zrání. Velmi harmonické víno. Moravská červená špička. Za 160,- Kč ve vinařství fantazie. Víno je ale myslim vyprodané.

Muškát moravský,2008,Krásná Hora s.r.o. Lukáš
Poznatky z odleželého Muškátu moravského, který ve mě zpočátku po lahvování evokoval divokost a nespoutanost vyšší kyselinky s kombinací citrusových plodů. Nyní je velice umírněný a bohatší, zakulacený a velice pitelný. Barva je zlatavá, čistá, se středními mosty. Vůně je stále svěží, ovocná, s převahou citronové šťávy, hroznů, lehce bonbonové aroma. Chuť je dlouhá a hřejivá, zakulacená a nasládlá, extraktivní. Nese se v podobě muškátových tónů, kompotované hušky a kořenitým, dlouhým odcházením. Velice chytlavé a vrcholné. Převažuje síla sekundárních aromat, nečekejte žádnou divokost. Doporučuji vychutnat jen tak v zimních večerech...a kochat se jemnými nuancemi.

Jakubské,2007,ZNOVÍN ZNOJMO, a. s. Gaston
Jakubské (Pinot Madeleine,Burgundské modré rané) je raná mutace Pinot noir. Ve vůni se jeví jako čistokrevný Pinot (noir), maliny, třešně, k tomu zajímava zemitost a takový ten \"znovínský burgundský štych\". V chuti docela intenzivní víno, které vyvíjí tlak na patře, ovoce, ale jestě víc jistá kořenitost a příjemná hořkost (mandle). Postrádám ale pikantnější kyseliny, víno je tudíž v závěru trochu ploché a unavené. Škoda, ale přesto se pije dobře. Koupeno přímo ve vinařství před dvěma týdny, v nábídce E-Shopu toto víno ale zřejmě už není – pouze ročník 2008. Mohlo by stát za ochutnání. Zajímavá odrůda, kupodivu v ČR málo rozšířená.


další
O STRÁNKÁCH O NÁS
RSS 2.0
© Copyright: Jiří Holec