Reklama
NAVŠTÍVENÁ VINAŘSTVÍ
VYPITÁ VÍNA
všechna vinařstvípřihlásit/registrovat
hledat vinařstvi nebo přidat návštěvu
Poslední návštěvy vinařství
Jaroslav Osička
Evas
Další z Autentistů a opět neskutečně fajn zážitek! Osobitá v... Dalibor Osička
Evas
Hodně zajímavá vína, která stojí za bližší průzkum. Doufám, ... Pavel Veselský - sdružení Císařův vinohrad
Evas
Moc příjemná návštěva, fajn vína vyrovnané kvality a lahodné... Pavel Veselský - sdružení Císařův vinohrad
skoki
více >>
Nejvíce navštěvovaná vinařství
Pavel Veselský - sdružení Císařův vinohrad 4x Krásná Hora s.r.o. 4x Koráb - vína starých vinic 4x Tomáš Čačík 3x Vinařství Kočařík 3x Rodinné vinařství Pavel Husák 3x Dalibor Osička 2x Jaroslav Osička 2x více >>
hledat víno nebo přidat nové X
Poslední vypitá vína
Neuburské,2010,Koráb - vína starých vinic Lukáš
Další víno z ročníku, na který jsme déle čekali. Vlajková loď z jedné z nejstarších vinic u nás. Barva je lehce zlatavá, jiskrná, se středně mohutnými mosty. Vůně je hutnější, opojná, nijak zvlášť výrazná. Převládají tóny jablečné slupky, dřevěné nuance a bylinky. Víno zrálo v akátovém sudu. V chuti je pevné, opulentní, tělnaté a vrstevnaté, neutrální chuti, s pikantním, hřejivým závěrem. Pitelné, vhodné k jednodušším úpravám pokrmů, aby se složky nerušily. Po otevření se neustále vyvíjí a mění. Řemeslně velice povedené víno. Jsem zvědavý, co ukáže čas...

Zweigeltrebe,2010,Koráb - vína starých vinic Lukáš
Konečně \"nová\" produkce vín ročníku 2010! Směle do toho...První vzorek Zweigeltrebe. Barva bezvadného rubínového nádechu, čistá a jasní, i přes to, že víno nebylo filtrováno. Vůně mladšího typu Zweigeltrebe, ovocně-dubová, tříselnatá, v pozadí čokoládové a kávové tóny, povidla, pak peckoviny, tabák. Lehce těkavé, rozverné. V chuti již docela zakulacené, přesto se hlásí o slovo tříslo i kyselinka, šťavnaté, hutné a toastové v závěru. Hřejivé a podmanivé, vhodné pro rozjímání. Představil bych si i uzenou makrelu, nebo pikantnější toasty....Věštím docela dobrou budoucnost...

Ryzlink rýnský,2008,Tichý Richard Ing. - BONUS EVENTUS Evas
Víno sytě zlaté barvy a ovocné vůně s pěkným petrolejovým nádechem. Plná a dlouhá chuť je pěkně vínová a výrazně minerální, ukázkové \"křísnutí kamenem\". Krásný ryzlink, výborné víno.

Veltlínské zelené,2007,Tichý Richard Ing. - BONUS EVENTUS Evas
Výrazně kořeněná a kouřová vůně s až karamelovým nádechem následovaná velmi výraznou slinosbíhavou chutí, která je přísná a panovačná, naplní hubu a zanechá dlouhou dochuť s výraznou, ale příjemnou kyselinou. Pěkné, suché a moc pitné víno.

Ryzlink rýnský,2009,Koráb - vína starých vinic Evas
Poctivé víno bez zbytečných kudrlinek má pěknou vůni zralých kvalitních hroznů, středně plná chuť má výraznou kyselinu a silně minerální závěr. Pěkný suchý ryzlink.

Dornfelder,2009,Václav Šalša Evas
Víno temné barvy, kromě kořeněné borůvkovo-ostružinové vůně dost silný odér ovaru. Naplní ústa silnou, výraznou chutí s panovačnou kyselinou. Víno je zábavné, vrstevnaté a se stoupající teplotou velmi proměnlivé. Lehké zahřátí ukazuje bohatost vína, za prvním výrazně kyselým vjemem se najednou projeví až slaďoučká dochuť. Druhý den je vůně masovo-gulášová, papriková, kořeněná. Víno je velmi zajímavé, strašně proměnlivé, neuchopitelné. Na soutěži by možná propadlo, nás hodně bavilo.Modrý Portugal,2009,Pavel Veselský - sdružení Císařův vinohrad Evas
Ve vůni švestky až povidla, perníkové koření, lehce rumové aroma, současně lehce \"dvorečkové\", animální. Chuť je ovocná, hladká, teplá. V závěru příjemná hořko-kyselost, poměrně dlouhá dochuť. Krásně pitné víno, příjemné a lahodné.

Chardonnay,2008,Víno Ing. Luděk Botur Evas
Intentzivní ovocně-kořeněná vůně, silné tělo, lahodná chuť s příjemnou kyselinou v dlouhé dochuti. Spíš pro milovníky výraznějšího zbytkového cukru, mně stačí sklenička. Ale jako přípitek či přímo dezert vynikající.

Veltlínské zelené,2010,ZNOVÍN ZNOJMO, a. s. Lukáš
První zkoušené víno certifikace VOC vůbec. Zdařilá akce Albertu. Barva vína je lehce nazlátlá, působí svěže a lehce. Mosty také nejsou nijak výrazné. Vůně je velice opojná a vrstevnatá, nijak zvlášť výrazná. Převládají tóny medově-herbální, lehce nahořklé jablkové-jadřincové. V chuti svěží, opulentní, s pevnou strukturou, hladké, nikde nezadrhává, s plným pepřnatějším závěrem. Archivace 6-8 let. Typický zástupce znojemské oblasti. Gastronomie - hovězí maso a sýry. Šarže 13 804 lahví.

Sauvignon,2009,Undurraga Lukáš
Barva vína je docela jasná a nevýrazná, lehce zlatavá. Perzistence je střední. Vůně je svěží, květnatá, se stopami ananasu a jablečné slupky. V chuti je víno středního těla s vyšší kyselinkou, podpořené aromaty hrušek, lehce kouřové stopy a lahodného závěru. Svěží víno pro letní dny. Nic nadstandartního, alkohol trochu ruší.Vhodné i do střiku, nebo středozemním pokrmům.

Pinot Noir,2006,Krásná Hora s.r.o. Evas
Je to pořád výborné, umírněnější a jemnější, ale pořád s krásnou vůní a lahodnou chutí. Mňam.

Modrý Portugal,2009,Rodinné vinařství Pavel Husák groger
Výborné jednodušší víno vhodné k popíjení.

Müller Thurgau,,Výzkumná stanice vinařská Evas
Vylili jsme to do kanálu. Mám to dál komentovat?

předchozí další
O STRÁNKÁCH O NÁS
RSS 2.0
© Copyright: Jiří Holec